Plastik Enjeksiyon Makinesi

90 Ton'dan 1800 Ton'a kadar Genel Üretim Amaçlı Servo Motorlu Plastik Enjeksiyon Makineleri

Üstün Performans

   

 

  • Değişken debili pompalı makinelere göre %30 daha fazla enerji tasarrufu sağlanmaktadır.
  • Pistonlu pompa uygulaması sayesinde servo hidrolik sistemle birlikte diğer hidrolik servo sistemlere
    (dişli pompa ve vidalı pompa) kıyasla %50-60 tasarruf sağlanmaktadır.
  • Bu seriler genel amaçlı ve mühendislik plastikleri için uygundur( Ör. PC/PMMA/Cam elyaf takviyeli plastikler )
  • AC servo motor düşük hız altında bile makinede istikrar sağlar.
  • Minimal hidrolik enerji kaybı ve daha az yağ sıcaklık artışı dolayısıyla soğutma sisteminden tasarruf sağlar.
  • Manyetik cetveller ile aşınmalardan kaynaklı problemlerin önüne geçilir.
     

Mükemmel Enerji Tasarrufu

Yeni geliştirilen SE serisi yeşil hat enerji tasarruflu enjeksiyon makinesi, gelişmiş servo-sürücü pompa sistemi ile benimsediğimiz 25 yıllık plastik enjeksiyon makinesi üretimi tecrübemizin entegrasyonudur. Standart makine ile karşılaştırıldığında %25-85 oranında enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bu yüzde aralığı, özellikle ütüleme ve soğutma zamanına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Soğutma ve ütüleme zamanı yüksek olan çevrimlerde enerji tasarrufu maksimum yüzdeye ulaşır.

Hızlı Tepki Yüksek Verim

Servo motorun çabuk tepki verebilme özelliği ile motor, durağan halden 1500 dev/dak devre 40 ms kadar kısa bir sürede çıkmaktadır. Bu da hidrolik sistemin hızını arttırır, ütülemeye geçiş ve enjeksiyon zamanını azaltır. Böylece üretim miktarı artmış olur.

Baskı Hassasiyeti

Servo hidrolik sistemin kullanılması, ard arda yapılan baskılardaki gramaj farklılıklarını minimuma indirmiştir. Ardışık çevrimlerdeki baskı hassasiyeti % 0,3 mertebelerindedir.

Düşük-Hız İstikrarı

 

Sistem basıncı ve hızı, kapalı devre konrollü düşük basınç ve düşük hızlı çalıştırma ortamında mükemmel performans gösterir. Enjeksiyon hızı 1 mm/s 'nin altındayken bile titreme ve takılma olmaz, yüksek stabilite vardır. Sistem, geleneksel makinelerde olduğu gibi istikrarı bozan, hidrolik yağında oluşabilecek ekstra ısınmalar oluşturmamak için, kalıba göre hız ve basınç ayarlarını istenildiği gibi değiştirme özgürlüğü tanımıştır. Ayrıca sistem, basınç ve debi kayıplarını otomatik olarak telafi ederek stabilite, hassas kontrol ve yüksek tekrarlanabilirlik sağlamaktadır.